ارسال کالا

ارسال کالا

برای ارسال کالا چند روش مختلف وجود دارد که بسته به فاصله‎ مشتری از انبار اجناس یکی از این روش‎ها انتخاب می شود. معمولا اگر فاصله مکانی مشتری از انبار کالا و اجناس کوتاه باشد، برای ارسال کالا از پیک موتوری و یا باربری (بسته به ابعاد جنس) استفاده می شود ؛ ولی اگر خریدار در سایر شهرها بجز شهر تهران که انبار مرکزی شرکت در آن قرار دارد ، حضور داشته باشند ، اجناس توسط شرکت های باربری و با توجه به مقصد نهایی برای مشتریان ارسال می شوند.
با توجه به سابقه توزیع محصولات با نرخ ارز دولتی و همچنین استقبال از محصولاتی که توسط این مجموعه ارائه میشوند ، عموماً حجم دریافت سفارشات در روزهای ابتدایی توزیع ، بسیار بالا بوده که روند توزیع محصولات را کمی به تاخیر می اندازد و به همین دلیل در زمان فروش های فوق العاده محصولات ، بین 5 تا 7 روز کاری از زمان ثبت سفارش تا دریافت کالا توسط خریدار زمان خواهد برد . با کاهش حجم سفارشات و برگشت شرایط به حالت عادی ، زمان ارسال کالا از انبار شرکت برای مشتریان به 2 تا 4 روز کاری کاهش پیدا خواهد کرد .

 

 

ارسال از طریق حمل ‌و نقل هوایی

 اگر شرایط هیچ یک از موارد قبلی برای ارسال مهیا نباشد و یا اینکه زمان دریافت کالا برای مشتری اهمیت داشته باشد ، می توان از حمل و نقل هوایی استفاده کرد که نرخ آن با توجه به وزن بسته ارسالی محاسبه می ‎شود که البته هزینه ارسال هوایی به عهده خریدار خواهد بود.

 

همچنین شایان ذکر است که بعضاً مبلغ ارسال کالا بر اساس وزن بسته تعیین میگردد. سایت هایی که محصولاتی با این ویژگی را میفروشند، این امکان را در سایت قرار دادند که هزینه ارسال بر اساس وزن بسته محاسبه شده و مبلغ کلی قابل پرداخت تعیین گردد.